30 ważnych miesięcy naszego życia

Poniższy artykuł jest oparty na filmie, który jest zamieszczony pod tym artykułem. Zachęcam do obejrzenia filmu, ponieważ szerzej wyjaśnia on opisane tutaj tematy.

Na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy jak ważnym elementem jest okres prenatalny naszego życia. Najwcześniejszy okres naszego życia determinuje odczucia, które będą nam towarzyszyły przez resztę życia.

Ten okres wg Recall Healing/Totalnej Biologii trwa 30 miesięcy. Pewnie zastanawiacie się które to miesiące?

Część świadoma która zarządza naszym świadomym życiem to część mózgu nazywana korą nową. To ona jest odpowiedzialna za to co wiemy, pamiętamy i chcemy. Czyli jest to część naszego mózgu, dzięki której świadomie na co dzień funkcjonujemy.

Ta część naszego mózgu ma takie właściwości, że może zarówno działać w przestrzeni teraźniejszości jak również odwoływać się do przeszłości i przyszłości. Planowanie przyszłości bądź wspominanie przeszłości jest typowe dla tej części mózgu. Poza korą nową istnieje jeszcze część limbiczna i mózg gadzi, który współpracuje z częścią nieświadomą, która stanowi od 1% do 15% wartości całej naszej przestrzeni, czyli bardzo mało.

Ja przyjmuję na potrzeby tego wykładu, że jest to średnio 10%. W związku z tym, że świadoma część stanowi tylko 10% a nieświadoma 90%, to możemy to porównać do symboliki góry lodowej, w której świadoma część to ta, która wystaje ponad powierzchnię wody, a nieświadoma, to ta ukryta pod powierzchnią wody.

Wg psychobiologii w nieświadomej części nieświadomej mamy kilka czynników, które determinują to co dzieje się w naszym życiu. Idąc od najdalszej części nieświadomej mówimy od trzech do siedmiu pokoleń wstecz. W tak zwanej matrycy życia dziedziczymy pokoleniowo w linii zstępującej pionowo, czyli osoby urodzone jako numer 1 dziedziczą po osobach numer 1,4 i 7. Osoby które są urodzone jako drugie dziedziczą po osobach 2,5,8. Osoby które są urodzone jako trzecie, dziedziczą po osobach 3, 6, 9.

Bierzemy pod uwagę wszystkie poronienia i usunięte ciąże. Jeżeli o nich nie wiemy to oczywiście nie możemy ich wziąć pod uwagę Natomiast jeżeli o nich wiemy to w tym momencie bierzemy je pod uwagę.

Są też sposoby na to żeby dowiedzieć się o tym czy jesteśmy dzieckiem numer 1, 2, 3 lub 4, dzięki numerologii, którą również stosuję w moim gabinecie.

Projekt: Cel

Okres projektu cel to 30 miesięcy, które determinują nasze emocje w dorosłym życiu. Ten okres 30 miesięcy zaczyna się dziewięć miesięcy przed naszym poczęciem, czyli jest to atmosfera drzewa rodowego – jak się mieli nasi rodzice, czy się w ogóle znali, czy nas planowali?

Okoliczności poczęcia są bardzo, bardzo istotne. To w jakich okolicznościach dziecko jest poczęte jest bardzo ważne – czy rodzice byli w stanie upojenia? czy byli świadomi? czy chcieli tego dziecka czy nie? czy dziecko jest z gwałtu? Te wszystkie czynniki wpływają znacząco na dorosłe życie.

Następnie kolejny ważny czynnik w strefie nieświadomej to okres 9 miesięcy ciąży, okoliczności porodu oraz pierwsze 12 miesięcy życia.

Dlaczego ten czas jest taki ważny? Większość emocji które odczuwała nasza mama/najbliższy opiekun są kodowane w dziecku, w nas, jako nasze, ponieważ ta więź jest największa i funkcjonujemy wtedy jak jeden wspólny organizm.

Kiedy mama przeżywa stres w ciąży, kiedy dochodzi do jakiegoś zdarzenia, które spowodowało strach lub inne silne emocje to te emocje się zapisały i w dorosłym życiu mogą się powtarzać w określonym czasie tzw. cyklu biologicznym.

Dlaczego tak jest, że pamiętamy bardziej te negatywne emocje? Ewolucyjnie służy to przetrwaniu.

Np. jeżeli dziecko funkcjonuje na co dzień w rodzinie dysfunkcyjnej, gdzie jest przemoc, alkohol i w związku z tym żyje ono w codziennym stresie, to adrenalina a w dłuższej perspektywie kortyzol utrzymują takie dziecko przy życiu. Idąc do dorosłego życia, taka osoba będzie potrzebowała bodźców wyzwalających codzienny stres. To jest tzw. strefa komfortu tej osoby. Dopóki w sposób świadomy nie zmieni wewnętrznych nawyków mózgu, dopóty będzie doświadczała wielu takich trudnych sytuacji.

Życzę Państwu świadomego, spokojnego życia i zapraszam do pracy z wewnętrznymi schematami.

Witamy w WordPressie. To jest twój pierwszy wpis. Edytuj go lub usuń, a następnie zacznij pisać!

Kategorie: Totalna biologia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *