Psycholog, mentor, certyfikowany facylitator Totalnej Biologii/Recall Healing, wykładowca i trener wspierania rozwoju. Przez blisko 15 lat realizowała się zawodowo głównie w branży logistycznej, przechodząc od stanowisk administracyjnych do funkcji prezesa zarządu w działającej międzynarodowo firmie. Od ponad 25lat nieustannie podnosi swoje kompetencje studiując na kolejnych kierunkach studiów i uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach. Jako żona i mama dwójki dzieci nieustannie łączy wiele ról i liczne aktywności prywatne i zawodowe.

Kiedy praca pod presją i w nieustannym stresie doprowadziła do poważnej choroby nowotworowej, postanowiła wykorzystać drugą szansę i zainteresować się tematem Totalnej Biologii. Dziś wspiera przede wszystkim aktywne zawodowo kobiety, które czują się przeciążone, przepracowane i podupadają na zdrowiu. W szkoleniach, warsztatach i procesach rozwojowych Joanny, każdego roku uczestniczą setki osób, które chcą zadbać o siebie, lepiej poznać i zrozumieć swój organizm, a także odkryć sens negatywnych zdarzeń, by z poczuciem ulgi iść w życiu naprzód i osiągać to, czego pragną.

Z pasją i poczuciem misji podchodzę do swojej pracy, gdyż w życiu przeszłam przez wiele wyzwań, dlatego utożsamiam się zarówno z osobami, które samotnie wychowują dzieci, mierzą się z ciężką chorobą, pracują pod nieustanną presją i w poczuciu odpowiedzialności, ale także z takimi, które chcą osiągnąć niezależność, wzmocnić poczucie własnej wartości, naprawić relacje z bliskimi i zbudować bezpieczeństwo finansowe.

Zarówno ja, jak i moi podopieczni jesteśmy dowodem na to, że zrozumienie własnego organizmu oraz spotykających nas w życiu sytuacji, może rozwiązać problemy, dać poczucie ulgi i pomóc w wykorzystaniu osobistego potencjału.

W swojej pracy stawiam przede wszystkim na skuteczność i efekty pracy, dlatego zarówno w procesach rozwojowych, jak również podczas warsztatów i rocznych programów łączę ćwiczenia i metody pracy z obszaru psychologii, totalnej biologii oraz coachingowej pracy z celem.

Bez względu na to, czy problem dotyczy zdrowia, relacji z innymi czy z samym sobą, zawsze zaczynamy od głębokiego zrozumienia zaistniałej sytuacji, jej przyczyn i odkrycia sensu. Mając świadomość, po co i dlaczego konkretne zdarzenia mają miejsce w naszym życiu, możemy spojrzeć na nie z innej perspektywy, wdrożyć system naprawczy i skupić się na wykorzystywaniu potencjału.

/Joanna E. Kaszuba/