Nowa Medycyna Germańska

Nauka dr Hamera opisuje powstanie choroby jako naturalnej zmiany organicznej i pokazuje ją jako element łatwego do interpretacji systemu. Jest nauką o zmianach.

Dla Nowej Germańskiej Medycyny ważne są nasze uczucia pochodzące z naszej psychiki. Guzy i ubytki nowotworowe są najmniej szkodliwe w chorobie. Najważniejsze jest to jak my sami podchodzimy psychicznie do tego tematu.

Dr Hamer uważa, że większość tzw. przerzutów lub nowotworów wtórnych jest spowodowana strachem związanym z rakiem lub strachem związanym ze śmiercią, wynikającym z samego rozpoznania raka lub złego rokowania – konflikt diagnozy.

Dlatego też leczenie raka i innych chorób w Germańskiej Nowej Medycynie opiera się na wyzwoleniu pacjenta od szoku konfliktowego, od panicznego strachu i na wyjaśnieniu wszystkich występujących w tym zakresie powiązań.

Pięć biologicznych praw natury jest zasadami funkcjonowania wszystkich żywych istot na Ziemi. Dzięki tym odkryciom możemy zapoznać się z mechanizmem działania arcydzieła Matki Natury, poznać jak działa programowanie ukierunkowane na przetrwanie i zachowanie gatunku – i to na wszystkich poziomach jednocześnie. Dostrzec jak wiele zależy w naszym organizmie od jedności

psychiki, mózgu i narządu/tkanek. Według biologii choroba nie jest stanem nieprawidłowości w organizmie tylko najlepszym rozwiązaniem mózgu na utrzymanie organizmu przy życiu.

5 PRAW NATURY 

1 Prawo: Żelazna reguła raka

Dr Hammer po wielu latach badań doszedł do wniosku, że mózg jest głównym zawiadowcą wszystkich funkcji biologicznych w naszym organizmie. Każdy rak lub inna choroba (z wykluczeniem zatruć, urazów i niedożywienia) są jednym z programów , które mózg włącza w naszym organizmie w momencie silnego stresu.

Aby CHOROBA/ZMIANA pojawiła się w ciele muszą być spełnione następujące warunki jednocześnie: 

·†Wydarzenie nagłe, niespodziewane, które trafia nas jak przysłowiowy „grom z jasnego nieba”, sytuacja nagle przyjmuje taki obrót, którego się nie spodziewaliśmy lub stres gromadzony przez dłuższy czas, aż nagle coś przeleje czarę goryczy i człowiek po prostu poddaje się

  • Wydarzenie dramatyczne, które wywołuje dużo cierpienia i stresu
  • Wydarzenie przeżywane w izolacji, uznajemy, że nie ma wyjścia z tej sytuacji, brak zrozumienia otoczenia i brak współczucia
  • Sytuacja generalnie ta jest nie do zaakceptowania, nie do przyjęcia, nieznośna, jest zagrożeniem, kryzysem, utrudnieniem i nie pozwala nam prowadzić spokojnego i normalnego życia.
  • Lub stres trwa dłuższy czas, gdzie nie można znaleźć wyjścia z sytuacji. 

Jeśli żyjemy spokojnie i dajemy sobie radę z codziennymi wyzwaniami, to mózg nie wtrąca się.  

Natomiast jeśli widzi, że nie dajemy sobie rady, włącza Program pomocowy na 3 płaszczyznach.

  • w PSYCHICE – zmienia się nasze zachowanie – jesteśmy w emocjonalnym i mentalnym stresie
  • na ORGANIE (przyrost o 30% albo zanik komórek) w momencie silnego stresu ośrodek sterowania w mózgu, który „odebrał” informację o szoku, „wysyła” ją do korespondującego organu i uruchamiany jest tzw. SBS –Sensowny Biologiczny Specjalny Program.
  • w MÓZGU – pojawia się Ogniska Hamera (tzw. HH) w obszarze receptorów danego organu i tworzą się mikro ubytki, które są zdeterminowane naturą konfliktu   

2 Prawo: Faza aktywna i naprawcza

Każda „choroba” składa się z dwóch faz: aktywnej i zdrowienia, naprawczej, pod warunkiem, że dojdzie do rozwiązania konfliktu.

Od momentu, kiedy zaistniało zdarzenie organizm z normalnego stanu dnia i nocy, przestawia się na ciągłą aktywność, ciągły dzień.

Jest to tzw. faza aktywna konfliktu, w której organizm pod wpływem permanentnego stresu funkcjonuje w pełnej gotowości i napięciu, aby nas wesprzeć w rozwiązaniu konfliktu. Przełącza się na SYMPATYKOTONIĘ.

Jeśli dojdzie do rozwiązania konfliktu (tzw. konfliktolizy – CL) rozpoczyna się faza naprawcza. W tej fazie może pojawić się

poczucie dużego zmęczenia, zwiększenie apetytu, bóle głowy, pocenie, możliwe wymioty, mdłości, gorączka, zawroty głowy, spowolnienie oddechu, obrzęki, zwiększona wrażliwość na ból, lub nadwrażliwość na dotyk, stany zapalne.

Warto pamiętać, że faza naprawcza przerwana jest kryzysem zdrowienia (zwanym również epileptycznym lub epileptoidalnym). Jest on odczuwany jako najgorszy stan w całej fazie naprawczej. Jest to tak zwana faza rozruchu testowego. 

3 Prawo: Ontogenetyczny system wszystkich CHORÓB/ZMIAN

Analizując pochodzenie histologiczne organów dr Hamer odkrył, że w procesie ewolucji, poszczególne organy wykształciły się z trzech listków zarodkowych – endodermy, mezodermy oraz ektodermy.

Oznacza to, że każda tkanka „ma swoją historię”. Każda komórka naszego ciała pochodzi z jednej z trzech pierwotnych warstw embrionalnych, które formują się w trzech pierwszych tygodniach życia płodowego.

Z najstarszego listka zarodkowego (endodermy) wykształciły się organy odpowiedzialne za podstawowe funkcje życiowe – pobieranie pokarmu, trawienie, wydalanie, oddychanie, rozmnażanie. Z punktu widzenia organizmów pierwotnych te funkcje były najistotniejsze.

Ze środkowego listka zarodkowego (mezodermy) wykształciły się organy odpowiedzialne za poruszanie się, zwinność, ochronę przed atakiem.

Z najmłodszego listka zarodkowego (ektodermy) powstały organy odpowiedzialne za zmysłowy odbiór otoczenia (widzenie, wyczuwanie, słyszenie itp. ), kontakty społeczne.

4 Prawo: Ontogenetycznie uwarunkowany system mikrobów

Równolegle z tkankami rozwijającymi się w czasie ewolucji, rozwinęły się również mikroby.

Najstarsze z nich to grzyby pracujące na najstarszym listku zarodkowym – endodermie.

Nieco młodsze są bakterie pracujące na środkowym listku zarodkowym – mezodermie.

Najmłodsze są wirusy  – pracują na najmłodszym listku zarodkowym – ektodermie.

Mikroorganizmy nie są „chorobotwórczymi zarazkami” tylko prawdziwymi sprzymierzeńcami, wiernymi i odpornymi „pracownikami sezonowymi”. Działają na rozkaz mózgu w konkretnym miejscu i w określonym czasie. Niektóre mikroby rozwijają się jeszcze w fazie aktywnej konfliktu, jednak uaktywniają się dopiero po rozwiązaniu konfliktu, w fazie zdrowienia.

5 Prawo: Bio-logiczny sens zachorowań

Wszystko co się dzieje w naszym organizmie jest logiczne i zgodne z prawami natury. Każda naturalna zmiana jest nastawiona na wspomaganie przetrwania, ma swój biologiczny sens, cel, przeznaczenie, a dokładniej dopasowanie do nowej sytuacji życiowej.

Zdarzenia, które do tej pory nazywaliśmy „chorobami” nie były bezsensownymi zakłóceniami – każde z nich ma swój BIOLOGICZNY SENS.

W narządach sterowanych przez mózg archaiczny – sens leży w fazie aktywnej konfliktu – guz o właściwościach wydzielniczych (czy wchłaniania) ma pomóc w rozwiązaniu problemu. Faza  zdrowienia to tylko konieczność pozbycia się guza przy pomocy mikrobów.

W mezodermalnych narządach sterowanych przez łożysko nowego mózgu, biologiczny sens leży w fazie naprawczej – wzmocnienie lub powiększenie narządu, stąd: cysty nerkowe, cysty jajnika, cysty śledziony i węzłów limfatycznych, jak również bolesne rozciąganie się okostnej (wzmocnienie kości) przy białaczce.

W ektodermalnych narządach sens jest w dokonaniu takiej zmiany na narządzie, aby pomogło to przetrwać osobnikowi w trudnej sytuacji. Np. cukrzyca – konflikt „wzdragać się przed czymś, bronić się rękami i nogami” – mózg wstrzymuje produkcję insuliny, na czas aktywności konfliktu, po to żeby mięśnie mogły dłużej i intensywniej pracować na dodatkowym paliwie.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz bardziej zgłębić ten temat zapraszam Cię do obejrzenia filmu poniżej, w którym na przykładach wyjaśniam działanie 5 praw natury.

Kategorie: Totalna biologia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *