KINETOZA
> choroba lokomocyjna wg Totalnej Biologii < 

Choroba lokomocyjna (kinetoza) wg Totalnej Biologii to konflikty braku zgody, rozbieżności między dwoma źródłami (najczęściej mamy i taty), to trudność w dopasowaniu się do dwóch różnych punktów odniesienia.  

Te konflikty są bardzo spójne z funkcją błędnika, który odpowiada m.in. za zmysł równowagi i zmysłami, które dostarczają nam różnych sygnałów. To zaburzenie powstające podczas przemieszczania się. Powstaje ono na skutek zakłóceń między sygnałami wysyłanymi przez wzrok, który rejestruje przemieszczanie się, a ciałem które jest w spoczynku.  Czasami do mózgu docierają sprzeczne sygnały, np. podczas podróży na statku, błędnik czuje kołysanie a oczy patrzą na stabilny horyzont, podobnie jest w aucie, siedzimy stabilnie a krajobrazy przemykają za oknem.  

Powstaje pewna niezgodność, konflikt sygnałów dopływających do kory mózgowej i dochodzi do wystąpienia objawów choroby lokomocyjnej.

I ten BRAK ZGODNOŚCI czyt. BRAK ZGODY w ujęciu Totalnej Biologii wyjaśnia źródło choroby lokomocyjnej.

Jeśli masz chorobę lokomocyjną przypomnij sobie, czy w rodzinie panowała zgodność, czy mama i tata zawsze byli jednomyślni wobec Ciebie, czy może wysyłali Ci sprzeczne sygnały? A może Ty nie masz/ nie miałeś na coś zgody? Może odczuwasz rozbieżność między swoim światem wewnętrznym a tym co z zewnątrz do Ciebie przychodzi? Zajrzyj tam, gdzie panuje NIEZGODA...

Historia jednej z moich klientek

Zgłosiła się do mnie kobieta, 31lat, odkąd pamięta cierpi na chorobę lokomocyjną.

Tą sesję postanowiłam przeprowadzić w aucie, w warunkach naturalnych.

Wsiadłyśmy do auta, ja jako kierowca (szalony kierowca, żeby spotęgować odczucia, bo uzdrowienie zyskujemy dzięki temu, że świadomie pracujemy z wyzwaniami, które nas przerażają.) i moja klientka, która była przerażona, ale dotarła do takiego momentu, że już miała dość tej jazdy.

Wtedy zaczął się jej proces zdrowienia...

W trakcie jazdy miała wszystkie objawy choroby lokomocyjnej, ale świadomie pracowała z odczuciami.

Dałam jej przestrzeń na wyrażanie siebie w pełni. Płakała, krzyczała, chciała wysiadać.

W pewnym momencie krzyczy przerażona: Nie chcę tu być, nie chcę tu być, nie chcę tu być!!!

Mija chwila, znowu krzyczy: Nie możesz mnie zamykać!!!

Zadaję pytanie: Kto Cię zamykał?

Klientka krzyczy: mama, mama mnie zawsze zamykała, nigdzie nie pozwalała chodzić, z nikim się spotykać, byłam sama... wylewało  się z niej wszystko, co nie zostało wykrzyczane wcześniej do mamy... po chwili krzyczała na tatę, że on jej nie pomógł...  płakała i oddychała świadomie, na przemian, aż wszystko z niej uwolniło się.

A ja prowadziłam nadal auto, kompletnie nie wiedząc dokąd jechałyśmy. Jechałam intuicyjnie. Kiedy było skrzyżowanie sprawdzałam w sobie, który kierunek jest na teraz dla niej, znaki nas prowadziły i dojechałyśmy krętymi drogami nad małe jezioro...

Kiedy dojechałyśmy, oddech jej uspokoił się, morze łez wylało się już, a jej jakby lżej było...

Aby zbudować jeszcze większe zaufanie do życia, zaprowadziłam ją na brzeg jeziora z zamkniętymi oczami, bardzo się bała, ale też chciała wyjść ze strefy komfortu, bardziej chciała zmiany niż się bała.

Spędziłyśmy trochę czasu nad jeziorem (które symbolicznie reprezentowało nam mamę) w otulinie lasu, symbolicznych przodków.

Kiedy wracałyśmy, okna były zamknięte, ona coś notowała w zeszycie, minęło 15 minut i dopiero wtedy klientka zorientowała się, że jedzie w aucie bez objawów choroby lokomocyjnej...

Jej BRAK ZGODY na więzienie w domu został uwolniony...

BRAK ZGODNOŚCI jej rodziców został uwolniony...

Pięknych powrotów do siebie Wam życzę i dziękuję za możliwość opublikowania tego przykładu ku korzyści innych:)


Pomagam w takich obszarach jak:

Relacje / Bezpłodność


Finanse


Choroby

autoimmunologiczne, przewlekłe, alergie 

Dzieci i problemy wychowawcze


Depresja/Zaburzenia emocjonalne


Niskie poczucie własnej wartości


Zapisz się do newslettera

Otrzymasz w pierwszej kolejności aktualne informacje i promocje.

Skróty do mediów społecznościowych:

2022©Akademia Wspierania Rozwoju DHARMA. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Kontakt

+48-690-007-099

joanna.kaszuba33@gmail.com

Free Download

Sign up now to get your free guide

Enter your name and email to download this free guide

We process your personal data as stated in our Privacy Policy. You may withdraw your consent at any time by clicking the unsubscribe link at the bottom of any of our emails.

Close