• Zastanawiasz się , jak głęboko Twoje emocje wpływają na Twoje zdrowie?
  • Chcesz poczuć ulgę i poznać skuteczną metodę uzdrawiania?
  • Chcesz dokonać trwałych zmian w życiu a może pomóc sobie i innym?


Roczna Szkoła PsychoBiologii oferuje unikalny program edukacyjny, który obejmuje 10 spotkań online skupiających się na różnych aspektach zdrowia psychicznego i fizycznego.

Zajęcia prowadzone są w sposób holistyczny i obejmują obszary tj. psychologia, nowa medycyna germańska, biologika, praca systemowa z podświadomością.

Podczas rocznego kursu skupimy się na najważniejszych obszarach naszego życia tj. zdrowie, rodzina, dzieci, relacje, praca.

Uczymy, jak łączyć teorie z praktyką, aby każdy z uczestników mógł skutecznie wpływać na swoje życie i zdrowie.

Dołącz do nas i poznaj innowacyjną metodę, która rewolucjonizuje system myślenia i sposób samoleczenia.

Zacznij swoją podróż ku głębszemu zrozumieniu siebie i mechanizmów rządzących ludzkim życiem i ciałem.

Podczas kolejnych spotkań zagłębimy się w specyfikę najczęstszych chorób i dolegliwości. Nauczysz się interpretować sygnały wysyłane przez życie i Twoje ciało, zrozumiesz mechanizmy psychologiczne leżące u podstaw zaburzeń psychicznych i emocjonalnych oraz poznasz metody pracy z wewnętrznym dzieckiem i budowania zdrowych relacji.

Program ma na celu nie tylko edukację, ale także osobistą transformację uczestników. Poprzez praktyczne ćwiczenia, uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć regresji chorób, poprawy samopoczucia i realizacji życiowych celów. Dowiedzą się, jak zarządzać emocjami i przekształcać trudne doświadczenia w okazje prowadzące do zdrowia i dobrobytu.

Program przygotowuje uczestników do pracy z klientami, dostarczając merytorycznej wiedzy i narzędzi niezbędnych do skutecznego wspierania innych w ich drodze do zdrowia i dobrostanu. Dołączając do naszego programu, inwestujesz w swoją przyszłość zawodową i osobistą.

Program zapewnia kompleksowe przygotowanie do lepszego zarządzania swoim życiem, zdrowiem, emocjami i relacjami, ale także wzbogaca warsztat pracy w ramach wykonywanego przez Ciebie zawodu. Posiadając certyfikat ukończenia rocznego programu, możesz wyróżnić się na rynku i jeszcze skuteczniej pomagać swoim klientom.


Co otrzymujesz w ramach programu:

  • Udział w 10 spotkaniach realizowanych na żywo online
  • Dostęp do nagrań video ze wszystkich spotkań
  • Dostęp do platformy online z materiałami dodatkowymi i ćwiczeniami
  • Dostęp do zamkniętej grupy na FB tylko dla uczestników programu
  • Możliwość uczestnictwa w indywidualnych konsultacjach na preferencyjnych warunkach
  • Certyfikat ukończenia programu

TEMATYKA 10 MODUŁÓW

Totalna Biologia – nauka o zmianach w ciele. Podczas tego spotkania poznasz główne koncepcje naukowe dotyczące totalnej biologii, ale także rozprawimy się z panującymi na jej temat mitami. Poznasz znaczenie choroby, etapy jej powstawania a także warunki konieczne do powstania choroby i uzdrowienia jej. Otrzymasz solidne podstawy teoretyczne, aby mieć szersze spojrzenie na temat uzdrawiania. Podczas tego spotkania omówimy różne koncepcje choroby i zapoznasz się z głównymi założeniami Totalnej Biologii. Zapoznasz się także z obszarem nieświadomych źródeł, które zarządzają naszym życiem, aby lepiej zrozumieć jak powstaje choroba i skąd biorą się te trudne wydarzenia w życiu. Zagłębimy się także w psychologię prenatalną, aby poznać mechanizmy powstawania przekonań i schematów.

Nowa Medycyna Germańska i Dziedziczenie Chorób. Drugie spotkanie poświęcone jest lepszemu zrozumieniu anatomii ludzkiego ciała, jego budowy i mechanizmów działania. Omawiamy m.in. rodzaje tkanek, na których powstają różne rodzaje chorób, ale także rodzaje bólu, dolegliwości, których możemy doświadczać w zależności od problemów i okoliczności. Podczas tego spotkania nauczysz się lepiej rozumieć własny organizm i czytać sygnały, jakie daje Ci Twoje ciało, aby odpowiednio na nie reagować. Zajmiemy się także pojęciem rodu, pamięci rodowej i emocjonalnej. Zrozumienie tego, co dziedziczymy po naszych przodkach, jakie otrzymujemy dziedzictwo, pozwala lepiej wykorzystać osobisty potencjał, albo uświadomić sobie, że przekazane przez poszczególnych przodków schematy działania lub uprzedzenia (z których nie zdajemy sobie sprawy) dziś już nie mają zastosowania. Proces ten pozwala na głębsze zrozumienie swojego miejsca w rodzie, ale także poczucie ulgi związanej z porzuceniem dotychczasowych przyzwyczajeń.

Dzieciństwo i Relacje. Wiele zachowań, reakcji i przekonań dorosłego człowieka bierze się z okresu dzieciństwa i relacji z rodzicami. Podczas trzeciego spotkania poznasz etapy rozwojowe od pierwszych dni, aż do dorosłości i ich możliwe zaburzenia. Poznasz style przywiązania oraz triady rodzinne, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć zależność obecnych zachowań i reakcji organizmu oraz sytuacji i doświadczeń z okresu dzieciństwa. Na tym etapie pracujemy z wewnętrznym dzieckiem i emocjami, a także nad budowaniem relacji w dorosłym życiu, partnerstwem w związkach damsko – męskich oraz zrozumieniem różnych sposobów wyrażania uczuć.

Płodność i Seksualność. Czwarte spotkanie dotyczy płodności i gotowości do powołania nowego życia. Poznasz znaczenie i funkcje układu rozrodczego, ale także związane z nim przyczyny zaburzeń i konflikty w ciele. Wrócimy do aspektów rodowych, by lepiej zrozumieć własne nastawienie do płodności i seksualności. Omówimy najważniejsze problemy związane z impotencją, brakiem libido, nowotworem piersi, przyczynami bezpłodności, również tymi na poziomie podświadomości. Podczas tego spotkania nauczysz się lepiej definiować i rozpoznawać swoje spojrzenie na seksualność i płodność oraz świadomie nią zarządzać. 

Zaburzenia Odżywiania. Choć przybieranie na wadze, często kojarzone jest z jedzeniem, same zaburzenia odżywiania są już skutkiem stanów emocjonalnych. Podczas tego spotkania zajmiemy się dokładnym zrozumieniem układu pokarmowego i wydalniczego, przyczynami głównych chorób, takich jak nadwaga, anoreksja czy ortoreksja. W myśl tezy, że masz takie ciało, jakiego potrzebujesz – zrozumiesz, dlaczego Twój organizm dąży do określonej sylwetki i wyglądu lub jakie jest źródło powstawania problemów z układem pokarmowym. Ćwiczenia praktyczne pozwolą Ci zadbać o ten obszar swojego ciała i poznasz sposoby, które możesz wdrożyć do skutecznej pracy z pacjentami w tym zakresie.

Uzależnienia i Zaburzenia psychiczne. Układ nerwowy pełni bardzo ważną funkcję w naszym organizmie, jednak wiele chorób traktowanych jest jako okoliczność z którą trzeba się pogodzić, a nawet jako wymówka, by odpuścić. Podczas tego spotkania dowiesz się jak zadbać o układ nerwowy swój i swoich bliskich, by przejąć kontrolę i zyskać zdolność oraz siłę do pokonania takich chorób jak depresja, demencja czy ADHD. Dowiesz się, jakie konflikty lub potrzeby leżą u podstaw wielu chorób. Spotkanie jest realizowane w taki sposób, aby każdy mógł zrozumieć jak powstają zaburzenia psychiczne i uzależnienia na poziomie emocjonalnym. 

Alergie i Choroby autoimmunologiczne. Ta sama reakcja alergiczna może mieć różne przyczyny i podłoże. Zrozumienie rodzaju alergii, jej genezy oraz przyczyny powstania pozwala świadomie zadbać o własny organizm i dostrzec powiązania z trudnymi doświadczeniami z przeszłości. Podczas tego spotkania nauczysz się rozpoznawać podłoże alergii i chorób autoimmunologicznych oraz trafnie określać ich rodzaj, aby skuteczniej radzić sobie z nimi. 

Układ kostny – kości i stawy stanowią swego rodzaju rusztowanie dla całego naszego organizmu. Podczas tego spotkania omawiamy poszczególne kości i stawy oraz ich funkcje i role w organizmie a także ich powiązanie z emocjami i doświadczeniami z przeszłości. Podczas ćwiczeń będziemy pracować nad poczuciem własnej wartości i przekonaniami do wyznawanych wartości. Nauczysz się także rozpoznawać wewnętrzne konflikty emocjonalne. 

Totalne Wybaczanie – po 8 miesiącach kiedy uczyłeś się rozpoznawać różne choroby i dolegliwości, a także znajdowałaś/eś ich przyczyny w swoich doświadczeniach, przekonaniach lub historii przodków, czas na totalne wybaczanie i przejęcie odpowiedzialności za swoje życie. To swego rodzaju uwieńczenie podróży i głęboki proces grupowy, w którym możesz stanąć twarzą w twarz z dotychczasowymi problemami, emocjami i lękami, by raz na zawsze wybaczyć i iść dalej z poczuciem ulgi. To proces, który przeprowadza uczestników od obwiniania innych, poczucia żalu i czucia się ofiarą losu do stania się twórcą własnego życia, który odpuszcza to, co złe i idzie dalej z ulgą i lekkością. W tym spotkaniu połączymy proces radykalnego wybaczania z pracą systemową.

Profilaktyka i podsumowanie programu – podczas tego modułu dowiesz się w jaki sposób zapobiegać chorobom poprzez radzenie sobie z emocjami i destrukcyjnymi doświadczeniami, aby minimalizować ich wpływ na nasz organizm. Poznasz techniki medytacyjne i codzienne rytuały, które pomogą Tobie i Twoim bliskim zadbać o ciało na poziomie fizycznymi i emocjonalnym każdego dnia. Poznane techniki i narzędzia możesz także zastosować w pracy ze swoimi klientami, aby mogli oni utrwalić uzyskane podczas procesu efekty. W ramach podsumowania ponownie przejdziemy przez wszystkie najważniejsze aspekty programu, główne spostrzeżenia lekcje i wątpliwości uczestników, aby rezultaty związane z uczestnictwem w kursie były jak największe.