EMOCJE jak dotrzeć do ich źródła?

Emocje są jak wodospad...
Pojawiają się nagle i zalewają nas dużym strumieniem.
Co zrobić kiedy się pojawiają?
Emocje to tylko pewna forma energii, która wg I prawa termodynamiki nie może powstawać ani zanikać, może jedynie przeistaczać się z jednej postaci w drugą.
Jeśli czujesz, że chcesz być w innym miejscu, ale nie wiesz jak to zrobić? jeśli widzisz powtarzające się schematy w Twoim życiu? jeśli czujesz, że kręcisz się w kółko w tym samym miejscu i nie możesz ruszyć do przodu to nieświadome kody zarządzają Twoim życiem, a Ty nazywasz to przeznaczeniem.
A więc jeśli chcesz żyć tak jak Ty chcesz, mieć to czego pragniesz i być tym kim chcesz to zacznij świadomie zarządzać swoimi emocjami.
O tym jak to zrobić i skąd te mocje płyną i gdzie jest źródło Twojego wodospadu emocji opowiem podczas warsztatu online.
Będzie też dużo praktycznych ćwiczeń, które zabierzesz ze sobą.

Relację  z webinaru znajdziesz tutaj: https://youtu.be/lgSRQ5j6Pz4

Alergia wg Totalnej Biologii - Alergia Jako Program Obronny Organizmu

Recall Healing/Totalna Biologia zakłada, że każda choroba pojawia się jako najlepsze rozwiązanie naszego mózgu wówczas, gdy nasz świadomy umysł nie jest w stanie zająć się traumatyczną sytuacją i przesuwa nierozwiązany problem do podświadomości.

Uświadomienie sobie głęboko ukrytych emocji i opartych na nich przekonań i zachowań prowadzi do uruchomienia procesu zdrowienia.

Alergie nie pojawiają się przypadkowo. Są sygnałem ostrzegawczym dla naszego organizmu, aby uniknąć sytuacji stresującej i są uwarunkowane w czasie. Nie możemy się też alergią zarazić.

Alergia to nadmierna reakcja na substancję zewnętrzną. Elementem, który wyzwala tą reakcję może być osoba, zapach, otoczenie, kolor, dźwięk ... Są to tzw. szyny pamięciowe (optyczna, akustyczna, sensoryczna, węchu, smaku). Nasz mózg jest jak kamera filmowa i nieustannie rejestruje wszystko co jest świadome i nieświadome wokół nas. Dlatego ciało reaguje na te bodźce zewnętrzne, które mózg zarejestrował w momencie rozłąki, bo mózg kojarzy dany alergen z trudną reakcją emocjonalną.  

Konflikt: rozłąki, odrzucenia, cierpienia

Rodzaje alergii: skórne, oddechowe, trawienne 

Opowiem Wam moją historię a potem historię mojej klientki:

12.06.2020 piątek jedziemy wspólnie z mężem i synkiem zrywać kwiaty czarnego bzu na soki, które sami przygotowujemy. W trakcie zbierania syn zaczyna kichać, oczy mu łzawią i ledwo może je otworzyć. Alergia, pojawia się nagle. Wracamy do domu. Podaję mu wapno, nie przechodzi. Następnego dnia, oczy nadal spuchnięte, katar się sączy, a synek ciągle chce spać. Więc zaczynam analizować wg Recall Healing / Totalnej Biologii sytuację naszego rodu oraz ostatnie wydarzenia z naszego życia. Wiem, że wg Totalnej Biologii jest to faza naprawcza konfliktu rozstania, rozłąki. A więc szukam pierwotnego zdarzenia programującego reakcję na ten alergen. Analizuję po kim mój syn dziedziczy w naszym rodzie na poziomie komórkowym emocje i konflikty. Liczę cykle autonomiczne i sprawdzam co wydarzyło się w rodzie w podobnym czasie. Dzwonię do mamy, a ona mówi, że tato miał rano bardzo wysoki skok ciśnienia, więc pytam: Kto mu je podniósł? Mama odpowiada, że nikt, że tak samo. Więc ja już mam odpowiedź...!!!

Wg psychogenealogii mój syn dziedziczy konflikty emocjonalne m.in. po moim tacie. W tym samym czasie syn ma nagłą reakcję na alergen a tato wysoki skok ciśnienia, sprawdzam więc w historii wydarzenie i jest!!! Rozłąka, nagłe rozstanie w czerwcu, kilkadziesiąt lat temu, ale wciąż pozostaje żywe na poziomie komórkowym. Mam ciarki, więc już wiem, że dotarliśmy do źródła. Czasami wystarczy tylko sobie to uświadomić, a czasami jest jeszcze potrzebna terapia Recall Healing. Więc poprowadziłam proces dalej i zastosowałam narzędzia, metody Recall Healing wieczorem, kiedy synek spał. Rano wstał bez alergii. Ma się dobrze i dzisiaj pięknie w towarzystwie bzu pozował do zdjęć, już bez alergii.

Objaw alergiczny wg Totalnej Biologii występuje w Fazie zdrowienia. Alergie dotyczą tkanek ektodermalnych i są oznaką emocjonalnego konfliktu oddzielenia, rozłąki.

Alergia czereniejpg

Kolejnym ciekawym przykładem może być moja 20 letnia klientka, która zgłosiła się do mnie z AZS, a przy okazji, nieświadomie uzdrowiła alergie na czereśnie, które uwielbia. Ta młoda dziewczyna nieświadomie odziedziczyła wspomnienia swojego taty, po którym również wg Psychogenealogii dziedziczy bezpośrednio. Zauważyła, że stany zapalne skóry ma zawsze zwiększone o kilkadziesiąt procent w okresie IV - VII. Okazuje się, że jej tato w tym czasie stracił swoją pierwszą miłość. W IV wziął ślub, a po trzech miesiącach tj. w lipcu jego nowo poślubiona żona zmarła, nagle i niespodziewanie. Czereśnie zaczynają kwitnąć od kwietnia a owocują latem. W momencie śmierci ukochanej żony było mnóstwo czereśni na podwórzu ich domu, więc mózg taty klientki zarejestrował tzw. szynę wzrokową (widok czereśni), szynę węchu (zapach czereśni). szynę smaku (smak czereśni), szynę sensoryczną (dotyk). To doświadczenie zostało uwarunkowane CZEREŚNIE = CIERPIENIE, więc lepiej nie jedz czereśni!!!

I tak jest też z innymi alergenami, zawsze trzeba zadać sobie pytanie:

Z jaką trudną emocjonalnie sytuacją może wiązać się dany alergen?

Jak uzdrowić alergię?

Należy poszukać przyczyny. Jeśli dotrzemy do źródła, do pierwotnej sytuacji programującej reakcję, to wtedy trzeba na poziomie emocji rozprawić się z daną sytuacją, aby ją uzdrowić. Wówczas można całkowicie i na zawsze wyeliminować alergię ze swojego życia, bo nasz organizm ma fantastyczne zdolności do samoleczenia.

Jeśli ten temat dotyczy Ciebie i chciałabyś / chciałbyś  nad nim popracować, to zapraszam na sesję indywidualną.

Atopowe Zapalenie Skóry  - Genialne Rozwiązanie Mózgu Na Przetrwanie

Skóra w organizmie człowieka jest największym organem i pełni wiele istotnych funkcji. Jedną z nich jest ochrona narządów wewnętrznych oraz zapobieganie przed wnikaniem do wnętrza organizmu zarazków, mikroorganizmów i drobnoustrojów, a także alergenów, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Skóra chroni również przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Atopowe zapalenie skóry objawia się niezwykłą suchością skóry oraz czerwonymi plamami, często pokrytymi małymi pęcherzykami powodującymi ogromne swędzenie. Ostre fazy AZS mają duży wpływ na jakość życia. 

Konflikty wg Totalnej Biologii:

- rozłąka, podwójny konflikt oddzielenia z kimś bliskim lub z czymś bliskim (rodzina, przyjaciele, ulubiona zabawka, miejsce zamieszkania etc.)

- rozłąka „niechciana” - zmiany pojawiają się w miejscach, które mogły być blisko z drugą osobą i w których czujemy się dosłownie oderwani od niej np. klatka piersiowa, wewnętrzna strona dłoni, ud, brzuch, pachwiny, ramiona, które mogły przytulać tą osobę.

- rozłąka „chciana” to taka, w której to my chcieliśmy zerwać kontakt np. zostawić pracę, uwolnić się od toksycznego związku, wyprowadzić się z nieprzyjemnego miejsca zamieszkania.

Dlaczego naskórek tak reaguje?

AZS2jpg

Jest to związane ze Specjalnym Sensownym Biologicznym Programem, który ma za zadanie chronić organizm.

W Fazie aktywnej na naskórku pojawiają się mikroowrzodzenia (ubytek tkanek). Wtedy naskórek jest szorstki, łuszczy się, może pękać, jednak zmiany te nie są widoczne. Etap ten medycyna akademicka nazywa  neurodermitis lub atopowe zapalenie skóry (AZS).

W Fazie zdrowienia   skóra staje się bolesna, swędzi, jest zaczerwieniona, gorąca, pojawiają się obrzęki i jest boli. Powstałe wcześniej owrzodzenia zostają wypełnione nowymi komórkami. To etap, który medycyna akademicka określa jest jako alergia, egzema, pokrzywka, zapalenie skóry.

Zmiany atopowe bardzo szybko mogą ulec zaostrzeniu w wyniku różnego rodzaju czynników, są to tzw. szyny (optyczna, akustyczna, sensoryczna, węchu, smaku). Ciało reaguje na te bodźce zewnętrzne, które były obecne w momencie rozłąki.

Bruce Lipton, naukowiec w dziedzinie biologii komórkowej potwierdza fakt, że na geny wpływają sygnały ze środowiska, dlatego nie jesteśmy ofiarami naszych genów, a panami naszego losu.

Historia mojej klientki:

AZS3jpg

Tak jak w przypadku mojej 20 letniej klientki. Zgłosiła się do mnie, ponieważ zmiany zapalne skóry pokrywały już 70% jej ciała i dyskomfort był bardzo duży. AZS towarzyszył jej od dziecka. Podczas pierwszej sesji, skupiłyśmy się na tym, aby odkryć źródło choroby i odpowiedzieć sobie na pytanie: Do czego ta choroba jest jej dzisiaj potrzebna? I okazało się, że źródło tej historii jest w 2 pokoleniu, u jej dziadka. Wg Psychogenealogi, którą odkryła francuska psychoterapeutka Ann Anceline Schutzenberger istnieje tzw. Syndrom pokoleniowy. Ten syndrom to przewidywalny wzorzec emocji/chorób w obrębie Macierzy Kolejności Poczęcia. To, co się dzieje w życiu każdego człowieka, w każdym pokoleniu rodzinnego klanu jest ekspresją wspomnień krążących w rodzie, aż do rozwiązania konfliktu. To przepływ rodowych wspomnień/konfliktów z jednego pokolenia do kolejnego w prostej linii zstępującej

Dopiero w chwili rozwiązania konfliktu potomkowie stają się wolni i zdrowi.

Tak też było u mojej klientki, u której AZS znacznie się cofnął po odkryciu traumy rodowej jej dziadka (3 brata babci ze strony ojca). Jej przodek - po którym ona dziedziczyła wspomnienia - podczas II wojny światowej przebywał w Oświęcimiu i robiono na nim eksperymenty medyczne, bardzo cierpiał. A więc jej ciało, aby ją ochronić przed tym cierpieniem miało stan zapalny, żeby wyglądało nieestetycznie. Kiedy ją zapytałam jak się czuje, kiedy ma ostry stan AZS, odpowiedziała, że ludzie nie chcą jej dotykać, bo wygląda jakby miała dżumę!

I wtedy nastąpiło uświadomienie konfliktu, bo było to genialne rozwiązanie, żeby chronić ciało przed eksperymentami!!! I tutaj był konflikt rozłąki chcianej, bo przodek chciał uciec z tamtego miejsca, ale nie mógł.

Podczas kolejnej sesji odkryłyśmy kolejny konflikt, tym razem rozłąki niechcianej. Ta młoda dziewczyna nieświadomie odziedziczyła wspomnienia swojego taty, po którym również wg Psychogenealogii dziedziczy bezpośrednio. Zauważyła, że ostry wysyp AZS ma zawsze w okresie IV - VII. Okazuje się, że pomiędzy sesjami odkryła kolejną rodową tajemnicę. Jej tato w tym czasie stracił swoją pierwszą miłość. W IV wziął ślub, a po trzech miesiącach tj. w lipcu zmarła, nagle. Było to długo przed tym zanim poznał mamę mojej klientki. Dodatkowo uzdrowiła konflikt alergii na czereśnie, które kwitły i owocowały w tamtym trudnym dla taty czasie.

Po odkryciu tych konfliktów i uzdrowieniu traumy podczas sesji, a także dostosowaniu się do dalszych wskazówek w życiu codziennym klientka polepszyła zdecydowanie jakość swojego życia i cieszy się zdrową skórą.

Jak uzdrowić AZS?

Należy poszukać przyczyny. Jeśli dotrzemy do źródła, do pierwotnej sytuacji programującej reakcję, to wtedy trzeba na poziomie emocji rozprawić się z daną sytuacją, aby ją uzdrowić. Wówczas można całkowicie i na zawsze wyeliminować AZS ze swojego życia, bo nasz organizm ma fantastyczne zdolności do samoleczenia.

Jeśli ten temat dotyczy Ciebie i chciałabyś / chciałbyś  nad nim popracować, to zapraszam na sesję indywidualną.

 5 Praw Natury dr Ryke Geerda Hamera - Nowa Medycyna Germańska

Nauka dr Hamera opisuje powstanie choroby jako naturalnej zmiany organicznej i pokazuje ją jako element łatwego do interpretacji systemu. Jest nauką o zmianach.

Dla Nowej Germańskiej Medycyny ważne są nasze uczucia pochodzące z naszej psychiki. Guzy i ubytki nowotworowe są najmniej szkodliwe w chorobie. Najważniejsze jest to jak my sami podchodzimy psychicznie do tego tematu.

Dr Hamer uważa, że większość tzw. przerzutów lub nowotworów wtórnych jest spowodowana strachem związanym z rakiem lub strachem związanym ze śmiercią, wynikającym z samego rozpoznania raka lub złego rokowania – konflikt diagnozy.

Dlatego też leczenie raka i innych chorób w Germańskiej Nowej Medycynie opiera się na wyzwoleniu pacjenta od szoku konfliktowego, od panicznego strachu i na wyjaśnieniu wszystkich występujących w tym zakresie powiązań.

Pięć biologicznych praw natury jest zasadami funkcjonowania wszystkich żywych istot na Ziemi. Dzięki tym odkryciom możemy zapoznać się z mechanizmem działania arcydzieła Matki Natury, poznać jak działa programowanie ukierunkowane na przetrwanie i zachowanie gatunku – i to na wszystkich poziomach jednocześnie. Dostrzec jak wiele zależy w naszym organizmie od jedności

psychiki, mózgu i narządu/tkanek. Według biologii choroba nie jest stanem nieprawidłowości w organizmie tylko najlepszym rozwiązaniem mózgu na utrzymanie organizmu przy życiu.

5 PRAW NATURY

5PN1jpg

1 Prawo: Żelazna reguła raka

Dr Hammer po wielu latach badań doszedł do wniosku, że mózg jest głównym zawiadowcą wszystkich funkcji biologicznych w naszym organizmie. Każdy rak lub inna choroba (z wykluczeniem zatruć, urazów i niedożywienia) są jednym z programów , które mózg włącza w naszym organizmie w momencie silnego stresu.

Aby CHOROBA/ZMIANA pojawiła się w ciele muszą być spełnione następujące warunki jednocześnie: 

  • Wydarzenie nagłe, niespodziewane, które trafia nas jak przysłowiowy „grom z jasnego nieba”, sytuacja nagle przyjmuje taki obrót, którego się nie spodziewaliśmy lub stres gromadzony przez dłuższy czas, aż nagle coś przeleje czarę goryczy i człowiek po prostu poddaje się
  • Wydarzenie dramatyczne, które wywołuje dużo cierpienia i stresu
  • Wydarzenie przeżywane w izolacji, uznajemy, że nie ma wyjścia z tej sytuacji, brak zrozumienia otoczenia i brak współczucia
  • Sytuacja generalnie ta jest nie do zaakceptowania, nie do przyjęcia, nieznośna, jest zagrożeniem, kryzysem, utrudnieniem i nie pozwala nam prowadzić spokojnego i normalnego życia.
  • Lub stres trwa dłuższy czas, gdzie nie można znaleźć wyjścia z sytuacji. 

Jeśli żyjemy spokojnie i dajemy sobie radę z codziennymi wyzwaniami, to mózg nie wtrąca się.  

Natomiast jeśli widzi, że nie dajemy sobie rady, włącza Program pomocowy na 3 płaszczyznach.

  • w PSYCHICE – zmienia się nasze zachowanie – jesteśmy w emocjonalnym i mentalnym stresie
  • na ORGANIE (przyrost o 30% albo zanik komórek) w momencie silnego stresu ośrodek sterowania w mózgu, który „odebrał” informację o szoku, „wysyła” ją do korespondującego organu i uruchamiany jest tzw. SBS –Sensowny Biologiczny Specjalny Program.
  • w MÓZGU – pojawia się Ogniska Hamera (tzw. HH) w obszarze receptorów danego organu i tworzą się mikro ubytki, które są zdeterminowane naturą konfliktu   

2 Prawo: Faza aktywna i zdrowienia

Każda „choroba” składa się z dwóch faz: aktywnej i zdrowienia, naprawczej, pod warunkiem, że dojdzie do rozwiązania konfliktu.

Od momentu, kiedy zaistniało zdarzenie organizm z normalnego stanu dnia i nocy, przestawia się na ciągłą aktywność, ciągły dzień.

Jest to tzw. faza aktywna konfliktu, w której organizm pod wpływem permanentnego stresu funkcjonuje w pełnej gotowości i napięciu, aby nas wesprzeć w rozwiązaniu konfliktu. Przełącza się na SYMPATYKOTONIĘ.

3 Prawo: Ontogenetyczny system wszystkich CHORÓB/ZMIAN

man-2160602_960_720jpg

Analizując pochodzenie histologiczne organów dr Hamer odkrył, że w procesie ewolucji, poszczególne organy wykształciły się z trzech listków zarodkowych – endodermy, mezodermy oraz ektodermy.

Oznacza to, że każda tkanka „ma swoją historię”. Każda komórka naszego ciała pochodzi z jednej z trzech pierwotnych warstw embrionalnych, które formują się w trzech pierwszych tygodniach życia płodowego.

Z najstarszego listka zarodkowego (endodermy) wykształciły się organy odpowiedzialne za podstawowe funkcje życiowe – pobieranie pokarmu, trawienie, wydalanie, oddychanie, rozmnażanie. Z punktu widzenia organizmów pierwotnych te funkcje były najistotniejsze.

Ze środkowego listka zarodkowego (mezodermy) wykształciły się organy odpowiedzialne za poruszanie się, zwinność, ochronę przed atakiem.

Z najmłodszego listka zarodkowego (ektodermy) powstały organy odpowiedzialne za zmysłowy odbiór otoczenia (widzenie, wyczuwanie, słyszenie itp. ), kontakty społeczne.

4 Prawo: Ontogenetycznie uwarunkowany system mikrobów

Równolegle z tkankami rozwijającymi się w czasie ewolucji, rozwinęły się również mikroby.

Najstarsze z nich to grzyby pracujące na najstarszym listku zarodkowym – endodermie.

Nieco młodsze są bakterie pracujące na środkowym listku zarodkowym – mezodermie.

Najmłodsze są wirusy  – pracują na najmłodszym listku zarodkowym – ektodermie.

Mikroorganizmy nie są „chorobotwórczymi zarazkami” tylko prawdziwymi sprzymierzeńcami, wiernymi i odpornymi „pracownikami sezonowymi”. Działają na rozkaz mózgu w konkretnym miejscu i w określonym czasie. Niektóre mikroby rozwijają się jeszcze w fazie aktywnej konfliktu, jednak uaktywniają się dopiero po rozwiązaniu konfliktu, w fazie zdrowienia.

5 Prawo: Bio-logiczny sens zachorowań

Wszystko co się dzieje w naszym organizmie jest logiczne i zgodne z prawami natury. Każda naturalna zmiana jest nastawiona na wspomaganie przetrwania, ma swój biologiczny sens, cel, przeznaczenie, a dokładniej dopasowanie do nowej sytuacji życiowej.

Zdarzenia, które do tej pory nazywaliśmy „chorobami” nie były bezsensownymi zakłóceniami – każde z nich ma swój BIOLOGICZNY SENS.

W narządach sterowanych przez mózg archaiczny – sens leży w fazie aktywnej konfliktu – guz o właściwościach wydzielniczych (czy wchłaniania) ma pomóc w rozwiązaniu problemu. Faza zdrowienia to tylko konieczność pozbycia się guza przy pomocy mikrobów.

W mezodermalnych narządach sterowanych przez łożysko nowego mózgu, biologiczny sens leży w fazie zdrowienia – wzmocnienie lub powiększenie narządu, stąd: cysty nerkowe, cysty jajnika, cysty śledziony i węzłów limfatycznych, jak również bolesne rozciąganie się okostnej (wzmocnienie kości) przy białaczce.

W ektodermalnych narządach sens jest w dokonaniu takiej zmiany na narządzie, aby pomogło to przetrwać osobnikowi w trudnej sytuacji. Np. cukrzyca – konflikt „wzdragać się przed czymś, bronić się rękami i nogami” – mózg wstrzymuje produkcję insuliny, na czas aktywności konfliktu, po to żeby mięśnie mogły dłużej i intensywniej pracować na dodatkowym paliwie.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz bardziej zgłębić ten temat zapraszam Cię do obejrzenia filmu poniżej, w którym na przykładach wyjaśniam działanie 5 praw natury.

A jeśli ten artykuł Cię zaciekawił i chcesz ten temat zgłębić zapraszam Cię na moje warsztaty.

O Autorze: Joanna Kaszuba jest certyfikowanym przez Gilberta Renaud terapeutą Recall Healing/Totalnej Biologii, trenerką motywacyjną, numerologiem, wykładowcą w Studium Psychologii Psychotronicznej w Białymstoku.
Współpracuje z domami kultury, ośrodkami wspierania inicjatyw obywatelskich, polskim związkiem niewidomych oraz wieloma fundacjami i instytucjami wspierającymi zdrowie w ujęciu holistycznym. 
Możesz dowiedzieć się więcej o Joannie Kaszubie tutaj.

Jeśli potrzebujesz zmiany, ruszyć z miejsca, uporządkować dotychczasowe życie to zapraszam Cię do wspólnej podróży.

 

Choroba Lokomocyjna (Kinetoza) wg Totalnej Biologii

Choroba lokomocyjna (kinetoza) Wg Totalnej Biologii to konflikty braku zgody, rozbieżnością między dwoma źródłami (najczęściej mamy i taty), to trudność w dopasowaniu się do dwóch różnych punktów odniesienia.  

Te konflikty są bardzo spójne z funkcją błędnika, który odpowiada m.in. za zmysł równowagi i zmysłami, które dostarczają nam różnych sygnałów. To zaburzenie powstające podczas przemieszczania się. Powstaje ono na skutek zakłóceń między sygnałami wysyłanymi przez wzrok, który rejestruje przemieszczanie się, a ciałem które jest w spoczynku.  Czasami do mózgu docierają sprzeczne sygnały, np. podczas podróży na statku, błędnik czuje kołysanie a oczy patrzą na stabilny horyzont, podobnie jest w aucie, siedzimy stabilnie a krajobrazy przemykają za oknem.  

Powstaje pewna niezgodność, konflikt sygnałów dopływających do kory mózgowej i dochodzi do wystąpienia objawów choroby lokomocyjnej.

I ten BRAK ZGODNOŚCI czyt. BRAK ZGODY w ujęciu Totalnej Biologii wyjaśnia źródło choroby lokomocyjnej.

Jeśli masz chorobę lokomocyjną przypomnij sobie, czy w rodzinie panowała zgodność, czy mama i tata zawsze byli jednomyślni wobec Ciebie, czy może wysyłali Ci sprzeczne sygnały? A może Ty nie masz/ nie miałeś na coś zgody? Może odczuwasz rozbieżność między swoim światem wewnętrznym a tym co z zewnątrz do Ciebie przychodzi? Zajrzyj tam, gdzie panuje NIEZGODA...

Historia jednej z moich klientek

Zgłosiła się do mnie kobieta, 31lat, odkąd pamięta cierpi na chorobę lokomocyjną.

Tą sesję postanowiłam przeprowadzić w aucie, w warunkach naturalnych.

Wsiadłyśmy do auta, ja jako kierowca (szalony kierowca, żeby spotęgować odczucia, bo uzdrowienie zyskujemy dzięki temu, że świadomie pracujemy z wyzwaniami, które nas przerażają.) i moja klientka, która była przerażona, ale dotarła do takiego momentu, że już miała dość tej jazdy.

Wtedy zaczął się jej proces zdrowienia...

W trakcie jazdy miała wszystkie objawy choroby lokomocyjnej, ale świadomie pracowała z odczuciami.

Dałam jej przestrzeń na wyrażanie siebie w pełni. Płakała, krzyczała, chciała wysiadać.

W pewnym momencie krzyczy przerażona: Nie chcę tu być, nie chcę tu być, nie chcę tu być!!!

Mija chwila, znowu krzyczy: Nie możesz mnie zamykać!!!

Zadaję pytanie: Kto Cię zamykał?

Klientka krzyczy: mama, mama mnie zawsze zamykała, nigdzie nie pozwalała chodzić, z nikim się spotykać, byłam sama... wylewało  się z niej wszystko, co nie zostało wykrzyczane wcześniej do mamy... po chwili krzyczała na tatę, że on jej nie pomógł...  płakała i oddychała świadomie, na przemian, aż wszystko z niej uwolniło się.

A ja prowadziłam nadal auto, kompletnie nie wiedząc dokąd jechałyśmy. Jechałam intuicyjnie. Kiedy było skrzyżowanie sprawdzałam w sobie, który kierunek jest na teraz dla niej, znaki nas prowadziły i dojechałyśmy krętymi drogami nad małe jezioro...

Kiedy dojechałyśmy, oddech jej uspokoił się, morze łez wylało się już, a jej jakby lżej było...

Aby zbudować jeszcze większe zaufanie do życia, zaprowadziłam ją na brzeg jeziora z zamkniętymi oczami, bardzo się bała, ale też chciała wyjść ze strefy komfortu, bardziej chciała zmiany niż się bała.

Spędziłyśmy trochę czasu nad jeziorem (które symbolicznie reprezentowało nam mamę) w otulinie lasu, symbolicznych przodków.

Kiedy wracałyśmy, okna były zamknięte, ona coś notowała w zeszycie, minęło 15 minut i dopiero wtedy klientka zorientowała się, że jedzie w aucie bez objawów choroby lokomocyjnej...

Jej BRAK ZGODY na więzienie w domu został uwolniony...

BRAK ZGODNOŚCI jej rodziców został uwolniony...

Pięknych powrotów do siebie Wam życzę i dziękuję za możliwość opublikowania tego przykładu ku korzyści innych:)

Jeśli znasz osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną, to ja właśnie pomagam takim osobom odzyskać zdrowie i równowagę, aby mogły spokojnie podróżować.

Dziękuję, że czytasz i dziękuję za udostępnianie.

Jeśli potrzebujesz zmiany, ruszyć z miejsca, uporządkować dotychczasowe życie to zapraszam Cię do wspólnej podróży.

O Autorze: Joanna Kaszuba jest certyfikowanym przez Gilberta Renaud terapeutą Recall Healing/Totalnej Biologii, trenerką motywacyjną, numerologiem, wykładowcą w Studium Psychologii Psychotronicznej w Białymstoku.
Współpracuje z domami kultury, ośrodkami wspierania inicjatyw obywatelskich, polskim związkiem niewidomych oraz wieloma fundacjami i instytucjami wspierającymi zdrowie w ujęciu holistycznym.
Możesz dowiedzieć się więcej o Joannie Kaszubie tutaj.

 

30 miesięcy, które tworzą Matrycę Emocjonalną naszego życia

Poniższy artykuł jest oparty na filmie, który jest zamieszczony pod tym artykułem. Zachęcam do obejrzenia filmu, ponieważ wyjaśnia on opisane tutaj tematy, lepiej niż artykuł.


Dzisiaj opowiem o projekcie Cel, o jednym z elementów które są przechowywane w naszej podświadomości, w tej części mózgu która zarządza naszym życiem.

Na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy jak ważnym elementem jest okres prenatalny naszego życia. Najwcześniejszy okres naszego życia determinuje odczucia, które będą nam towarzyszyły przez resztę życia.

Ten okres wg Recall Healing/Totalnej Biologii trwa 30 miesięcy. Pewnie zastanawiacie się które to miesiące?

Część świadoma która zarządza naszym świadomym życiem to część mózgu nazywana korą nową. To ona jest odpowiedzialna za to co wiemy, pamiętamy i chcemy. Czyli jest to część naszego mózgu, dzięki której świadomie na co dzień funkcjonujemy.

Ta część naszego mózgu ma takie właściwości, że może zarówno działać w przestrzeni teraźniejszości jak również odwoływać się do przeszłości i przyszłości. Planowanie przyszłości bądź wspominanie przeszłości jest typowe dla tej części mózgu. Poza korą nową istnieje jeszcze część limbiczna i mózg gadzi, który współpracuje z częścią nieświadomą, która stanowi od 1% do 15% wartości całej naszej przestrzeni, czyli bardzo mało.

Ja przyjmuję na potrzeby tego wykładu, że jest to średnio 10%. W związku z tym, że świadoma część stanowi tylko 10% a nieświadoma 90%, to możemy to porównać do symboliki góry lodowej, w której świadoma część to ta, która wystaje ponad powierzchnię wody, a nieświadoma, to ta ukryta pod powierzchnią wody.

Wg psychobiologii w nieświadomej części nieświadomej mamy kilka czynników, które determinują to co dzieje się w naszym życiu. Idąc od najdalszej części nieświadomej mówimy od trzech do siedmiu pokoleń wstecz. W tak zwanej matrycy życia dziedziczymy pokoleniowo w linii zstępującej pionowo, czyli osoby urodzone jako numer 1 dziedziczą po osobach numer 1,4 i 7. Osoby które są urodzone jako drugie dziedziczą po osobach 2,5,8. Osoby które są urodzone jako trzecie, dziedziczą po osobach 3, 6, 9.

IMG_7990JPG

Bierzemy pod uwagę wszystkie poronienia i usunięte ciąże. Jeżeli o nich nie wiemy to oczywiście nie możemy ich wziąć pod uwagę Natomiast jeżeli o nich wiemy to w tym momencie bierzemy je pod uwagę.

Są też sposoby na to żeby dowiedzieć się o tym czy jesteśmy dzieckiem numer 1, 2, 3 lub 4, dzięki numerologii, którą również stosuję w moim gabinecie.

Projekt: Cel

Okres projektu cel to 30 miesięcy, które determinują nasze emocje w dorosłym życiu. Ten okres 30 miesięcy zaczyna się dziewięć miesięcy przed naszym poczęciem, czyli jest to atmosfera drzewa rodowego - jak się mieli nasi rodzice, czy się w ogóle znali, czy nas planowali?

Okoliczności poczęcia są bardzo, bardzo istotne. To w jakich okolicznościach dziecko jest poczęte jest bardzo ważne - czy rodzice byli w stanie upojenia? czy byli świadomi? czy chcieli tego dziecka czy nie? czy dziecko jest z gwałtu? Te wszystkie czynniki wpływają znacząco na dorosłe życie.

Zasiej ziarnopng

Następnie kolejny ważny czynnik w strefie nieświadomej to okres 9 miesięcy ciąży, okoliczności porodu oraz pierwsze 12 miesięcy życia.

Dlaczego ten czas jest taki ważny? Większość emocji które odczuwała nasza mama/najbliższy opiekun są kodowane w dziecku, w nas, jako nasze, ponieważ ta więź jest największa i funkcjonujemy wtedy jak jeden wspólny organizm.

Kiedy mama przeżywa stres w ciąży, kiedy dochodzi do jakiegoś zdarzenia, które spowodowało strach lub inne silne emocje to te emocje się zapisały i w dorosłym życiu mogą się powtarzać w określonym czasie tzw. cyklu biologicznym.

Dlaczego tak jest, że pamiętamy bardziej te negatywne emocje? Ewolucyjnie służy to przetrwaniu.

Np. jeżeli dziecko funkcjonuje na co dzień w rodzinie dysfunkcyjnej, gdzie jest przemoc, alkohol i w związku z tym żyje ono w codziennym stresie, to adrenalina a w dłuższej perspektywie kortyzol utrzymują takie dziecko przy życiu. Idąc do dorosłego życia, taka osoba będzie potrzebowała bodźców wyzwalających codzienny stres. To jest tzw. strefa komfortu tej osoby. Dopóki w sposób świadomy nie zmieni wewnętrznych nawyków mózgu, dopóty będzie doświadczała wielu takich trudnych sytuacji.

Życzę Państwu świadomego, spokojnego życia i zapraszam do pracy z wewnętrznymi nawykami mózgu.

Joanna E. Kaszuba
Jeśli potrzebujesz zmiany, ruszyć z miejsca, uporządkować dotychczasowe życie to zapraszam Cię do wspólnej podróży.

O Autorze: Joanna Kaszuba jest certyfikowanym przez Gilberta Renaud terapeutą Recall Healing/Totalnej Biologii, trenerką motywacyjną, numerologiem, wykładowcą w Studium Psychologii Psychotronicznej w Białymstoku.
Współpracuje z domami kultury, ośrodkami wspierania inicjatyw obywatelskich, polskim związkiem niewidomych oraz wieloma fundacjami i instytucjami wspierającymi zdrowie w ujęciu holistycznym.
Możesz dowiedzieć się więcej o Joannie Kaszubie tutaj.